Dlaczego jaja z wolnego wybiegu to dobry wybór?

Jaja z chowu na wolnym wybiegu 10szt.

Popularna dziś moda na bycie eko trwa i ma się bardzo dobrze, dzięki czemu coraz więcej osób orientuje się, jak wiele korzyści dla własnego zdrowia może płynąć z zainteresowania tym, co warto jeść, a czego należałoby unikać. Na szczęście zabrnęła ona już tak daleko, że przez wielu przestała być traktowana jako, chwilowy trend, a stała się stylem życia. Bardzo dobrze świadczy to o naszym społeczeństwie z coraz większą niechęcią mijającemu półki sklepowe z towarami, których pochodzenie jest niejasne, a zamieszczone na konkretnych wyrobach etykiety ze składem czy tabele wartości odżywczych zawierają zatrważające lub mijające się z prawdą informacje. Jest to społeczeństwo, które chce świadomie decydować o tym, czym się żywi i unikać szkodliwych dla zdrowia składników. Dlatego właśnie coraz chętniej skłania się ono ku kupowaniu produktów od lokalnych sprzedawców, których dokładny skład i sposób powstawania jest przejrzysty. To właśnie z tego względu w ostatnim czasie tak dużym zainteresowaniem cieszą się jaja z wolnego wybiegu.

Jak wolny wybieg wpływa na jakość jaj?

Jak wiadomo, jajka z wolnego wybiegu pochodzą od kur, które w ciągu dnia mogą swobodnie przemieszać się po wyznaczonym dla nich terenie oraz są żywione świeżymi paszami wyrabianymi przez właściciela fermy bądź zaufanego dostawcę. Dieta kur z wolnego wybiegu może być dodatkowo wzbogacana świeżymi oraz suszonymi ziołami oraz innymi naturalnymi składnikami, dzięki którym jaja ekologiczne (od kur, których dieta skomponowana jest z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a które pochodzą z naturalnego pokarmu) zyskują swój wyśmienity smak. Zwierzęta, w przeciwieństwie do tych trzymanych w klatkach, traktowane są z należnym im szacunkiem, a hodowcy nie stawiają na ilość wysiadywanych jaj, lecz na ich doskonałą, docenianą przez klientów jakość. Kury nie są faszerowane antybiotykami ani witaminami, które mają zastępować substancje pochodzące z prawdziwego pokarmu. Jajka z wolnego wybiegu czy jajka ekologiczne to dobra alternatywa dla jaj oznaczanych cieszących się złą sławą „trójką”, jednak najbardziej trafionym wyborem okażą się jaja wiejskie, czyli te od kur hodowanych na wsi, z dala od dróg i pochodzących z nich zanieczyszczeń, które wdychane czy spożywane przez zwierzęta wraz z pokarmem, potem znajdują się także w produktach ich pochodzenia. Tego typu jajka to przede wszystkim bogactwo witaminy A oraz luteiny i lecytyny.

Jaja wiejskie dla każdego

Nie każdy ma dostęp do jaj wiejskich – problem z ich zakupieniem mogą mieć szczególnie mieszkańcy miast. W dobie Internetu jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by i oni mogli korzystać z dobrodziejstw wsi, bowiem istnieje możliwość dokonania zakupów online za pośrednictwem naszej strony internetowej. W ofercie sklepu znajdują się świeże jajka od kur z wolnego wybiegu rodziny Tobowskich oraz domowe ciasteczka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl